آموزشگاه تخصصی نقاشی کودک ترنم صبا

دوره آموزش نقاشی کودک، بی شک از ارزشمندترین دوره های آموزشی در تمام دنیا است و همانطور که می دانید نقاشی کردن نقش بسیار مهمی در آینده شغلی و تحصیلی و روانی کودکان دارد. 

نقاشی کودک1

به همین جهت آموزشگاه ترنم صبا با استفاده از مربیان با تجربه و علاقه مند کار با کودک و هنر نقاشی که از مهمترین ویژگی‌های اساتید هنر می باشد به صورت کاملاً تخصصی اقدام به برگزاری دوره های آموزش نقاشی کودک نموده است.

بهترین کلاس نقاشی کودکان چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

کلاس نقاشی کودکان باید از استانداردهای آموزشی خاصی برخوردار باشد.

کودکان در آموزشگاه ترنم صبا با استانداردهای بین المللی نقاشی کودک به روش عملی از مبتدی تا پیشرفته آشنا می شوند، و مهارت های لازم را کسب می نمایند. 

کلاس نقاشی کودک در شرق تهران

 آموزش نقاشی به کودک مطابق با محتوای آموزشی استاندارد و منابع آموزشی مناسب با گروه‌های سنی کودکان است که لذت یادگیری نقاشی و نقاشی کردن را در کودکان افزایش می‌دهد و با ارائه برنامه آموزشی منسجم و سرگرم کننده و نشاط آور یادگیری را جذابتر و هیجان انگیزتر می کند و اعتماد به نفس آنها را افزایش می‌دهد.در کلاس نقاشی، کودکان آخرین و بهترین اطلاعات آموزشی دنیا را دریافت می‌کنند و بیشتر با هنر نقاشی و تاریخ هنر جهان آشنا می‌شوند و از این هنر به عنوان زبان بین‌المللی استفاده می‌کنند.

و با فرهنگ و هنر ایران و کشورهای دنیا آشنا می‌شوند و همین امر باعث بلوغ فکری عاطفی و اجتماعی آنها می‌شود.

 آیا در کلاس نقاشی  کودکان، آموزش  به تفکیک رده سنی است؟

آموزش های نقاشی کودکان طبق گروه های سنی مشخص و بر اساس توانایی های فردی هر کودک می باشد و با هر هنرجو به صورت اختصاصی و جداگانهآموزش داده می شود.

این دوره ها ویژه گروه خردسالان ۴ تا ۶ سال و گروه کودکان 7 تا ۱۳ سال می باشد که بر اساس توانمندی و استعداد فردی تحت آموزش قرار می گیرند و تعیین سطح می شوند و در برنامه آموزشی مناسب قرار می‌گیرند.

آموزش نقاشی خردسالان ویژه گروه سنی 4 تا 6 سال 

کلاس نقاشی کودک

آموزش نقاشی این گروه سنی همراه با خلاقیت است. در طول این دوره کودک از نحوه گرفتن مداد تا نحوه نشستن و قرار دادن دفتر طراحی آگاهی می یابد

کودک با نقطه، خط، فرم و اشکال دایره، مربع، بیضی و مستطیل همچنین اندازه و تناسبات آشنا می‌شود.

با رنگ شناسی به شیوه بسیار آسان و جذاب آشنا می‌شود. خلاقیت وی در نقاشی افزایش پیدا می‌کند و به اجرای تمرینات تقویت حواس پنجگانه به ویژه تقویت حس بینایی شنوایی و لامسه پرداخته می شود.

آموزش بازی و نقاشی گروهی همراه با موزیک و داستان سرایی را آموزش می بیند و به خوبی با دایره و  اندازه های مختلف: بیضی، مربع و مستطیل آشنا می شود. کودک ممکن است در جلسات اول نتواند حتی یک دایره گرد بکشد و گاهی از ابزار استفاده کند ولی برای قوی شدن عضلات دست و مچ با انجام این نقاشی های ساده کم‌کم به مهارت می‌رسد.

آموزش نقاشی کودکان ویژه گروه سنی 7 تا ۱۳ سال 

کلاس نقاشی کودک

آموزش نقاشی به کودکان در این گروه سنی از پایه طراحی و تکنیک مداد رنگی آغازمی شود و هنرجویان نقاشی کودک پس از گذراندن دوره 2 ماهه طراحی، می توانند 70 تا 80 درصد از طراحی ها را به راحتی شبیه سازی کنند.

پس از پایان دوره طراحی، وارد تکنیک آبرنگ، پاستل گچی، طراحی چهره کودکان و در نهایت تکنیک رنگ روغن می شوند.

آموزش طراحی و مدادرنگی ویژه کودکان :آموزشگاه نقاشی کودک

شامل آموزش طراحی به زبان ساده به کودک میباشد که شامل:

 • اجرای اصول صحیح طراحی
 • نحوه نشستن
 • گرفتن مداد طراحی در دست
 • قرار دادن مدل نقاشی
 •  مطالعه موضوع نقاشی
 • نحوه طراحی اشکال و احجام
 •  نحوه فضاسازی بعد
 • اجرای طراحی از حیوانات
 • طراحی ازگل
 • طراحی از منظره

طراحی از فیگور و طراحی از چهره را آموزش می بیند و در این آموزش به تقویت دید و نگرش به محیط و نگاه کردن به اجسام اطراف خود می‌پردازند.

آموزش نقاشی آبرنگ ویژه کودکان: 

کلاس نقاشی کودک

 یکی از تکنیکهای نقاشی است که مختص به گروه سنی خاصی نیست.

کودکان عاشق نقاشی با آبرنگ هستند و برای آنها بسیار آسان و جذاب است، حتی کودکان پیش از دبستان و ابتدایی هم می‌توانند با آبرنگ نقاشی کنند و آن را تجربه کنند و نتایج بی نظیر و زیبایی به دست آورند .

همچنین از تکنیک هایی که در آبرنگ می‌آموزند، می‌توانند به عنوان ایده هنری استفاده کنند.

نکته جالب در مورد نقاشی با آبرنگ این است که بچه‌ها نیازی به مهارت در نقاشی و جزئیات واقع گرایانه ندارند و از نتایج آن لذت می برند.

آنها از تماشای رنگها به طرز جادویی که با یکدیگر شسته می شوند و در هم محو می شوند، لذت می‌برند.

آنها روند اتفاقات در آبرنگ را دوست دارند و برایشان بسیار سرگرم کننده است و بدون هیچ محدودیتی از نقاشی کردن لذت می برند، به همین دلیل با توجه به سالها تجربه در خصوص آموزش نقاشی آبرنگ به کودکان در هر سنی این تکنیک را به آنها معرفی می‌کنیم .

((برای یادگیری تکنیک های مختلف نقاشی آبرنگ کلیک کنید.))

 فواید نقاشی کردن  برای کودکان

 • کلاس نقاشی کودکنقاشی کودک هنری، برگرفته از تخیلات آنها است که به زندگیشان زیبایی خاصی می بخشد.نقاشی کردن صرفا برای پر کردن اوقات فراغت آنها نیست، بلکه بستری مناسب برای پی بردن به دنیای آنها و شکوفایی خلاقیت است.نقاشی کودک فعالیتی است غریزی که در رشد هوشی و ذهنی کودکان بسیار موثر است .نقاشی کودک ارزش هزاران کلمه را دارد.

 • این هنر در لطیف کردن عواطف کودک ، افزایش اعتماد بنفس، ارایه طرز فکر جدید و تامین بهداشت روانی و برقراری آرامش آنان تاثیر بسزایی دارد و بستری مناسب برای آماده شدن کودکان برای حضور در مدرسه می باشد.

  همچنین باعث افزایش مهارت های ذهنی و حرکتی، دقت و تمرکز، افزایش مهارت های فردی، تقویت اعتماد بنفس در کودک می شود.همچنین کودک با نقاشی کردن توانایی بروز احساسات و ارتباط با دیگران را فرا می گیرد    

  چرا کودکان کلاس نقاشی را دوست دارند؟

  نقاشی رنگ روغن کودکان نقاشی کردن برای کودکان بسیار مهم و هیجان انگیز است، آنها از کشیدن نقاشی لذت می برند در حین نقاشی کردن چیزهای زیادی می آموزند. در نقاشی های خود از لوازم و ابزار مختلف استفاده می‌کنند و همواره در حال کشف دنیای جدید ساختگی خودشان هستند.

 • شکل ها، رنگ ها، اندازه ها را درک می کنند و هنگامی که از روزنامه، چسب کاغذی، اکلیل و ماژیک استفاده می کنند، برنامه ریزی کردن و سازمان دادن را می آموزند که چگونه و در کجا از چه وسیله ای استفاده کنند و چیزهای جدید را تجربه کنند.

   به هنگام ترکیب رنگ، تغییرات را درک می کنند و درمی یابند که از چه رنگی و چگونه از آن استفاده کنند؟ در دنیای کودکان به هنگام نقاشی کردن به دنبال نتیجه شگفت انگیزی نیستند ، آنها کاری را انجام می‌دهند که دوست دارند و برایشان اهمیت دارد و نتیجه کار اصلا برایشان مهم نیست.آموزشگاه نقاشی کودک در تهران

  زمانی نقاشی کردن برایشان لذت دارد که ایده و فکر خود را بیان کنند و از ابزار و موادی که خودشان دوست دارند را امتحان کنند. با این کار علاوه بر تمرکز، خلاقیت خود را افزایش می‌دهند .

   به کودک خود زمان و امکانات لازم را بدهیم تا ابراز وجود کند و آزمایش و خطا کند تا خود را کشف کند و ایده و نقاشی یا کاردستی خود را ارائه دهد. شما نیز به عنوان مربی و یا والدین با طرح پرسش و سوال در مورد نقاشی و کاردستی او را تشویق و ترغیب به نقاشی‌های بیشتر کنید تا علاوه بر حفظ شو. میل به کسب تجربه را در وی تقویت کنید.

  برای مشاهده نقاشی کودکان کلیک کنید.

 •  جهت مشاوره یا اطلاع از شرایط دوره ها لطفا با شماره های آموزشگاه 77045617 و 77045679 تماس حاصل فرمایید.

ویدئوی آموزش نقاشی پروانه به کودکان :

    

برای مشاهده ویدئوهای آموزش نقاشی کودکان کلیک کنید.

____________________

 برای مشاهده لیست لوازم نقاشی کودک کلیک کنید.